Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Projekt „Podpora sociálně-právní ochrany dětí na Krajském úřadě Jihomoravského kraje II“ (reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0./15_007/0003048) je spolufinancován Evropskou unií a je součástí Operačního programu Zaměstnanost.

Logo SPO JMK

Člověk v tísni spouští online kurz češtiny pro ukrajinské asistenty pedagoga

Jaké jsou české termíny pro školní pomůcky nebo předměty v rozvrhu? Jak se liší hodnocení a harmonogram školního roku v českých a ukrajinských školách? To se zájemci dozví v novém online kurzu češtiny „Nauč mě to”. Kurz je určen ukrajinským asistentům a asistentkám pedagoga, kteří budou v příštím školním roce působit v českých školách. Budou si moci procvičit slovní zásobu důležitou pro pedagogickou práci a také se připravit na situace, které mohou nastat během jejich práce ve škole.

 

Kurz obsahuje modelové dialogy, interaktivní cvičení se slovní zásobou i situacemi, kde student volí různá řešení. Bezplatný kurz je určen k samostudiu. Účastník si sám volí tempo a pořadí lekcí. Lze ho pohodlně studovat i na tabletu nebo mobilním telefonu, k jednotlivým lekcím nebo slovníčkům ke stažení se dá později vracet. Prvních pět lekcí kurzu doplní v září dalších šest, které se budou věnovat komunikaci uvnitř pedagogického sboru, harmonogramu školního roku, výletům a exkurzím nebo komunikaci s rodiči.

 

Více informací ke kurzu na: https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-online-kurz-pro-ukrajinske-asistenty-pedagoga-9345gp a https://kurz-cestiny.clovekvtisni.cz/