Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Projekt „Podpora sociálně-právní ochrany dětí na Krajském úřadě Jihomoravského kraje II“ (reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0./15_007/0003048) je spolufinancován Evropskou unií a je součástí Operačního programu Zaměstnanost.

Logo SPO JMK

Nabídka Sdružení pěstounských rodin pro zájemce o pěstounství

Sdružení pěstounských rodin oznamuje nabídku nových projektů pro zájemce o pěstounství.

 

Jedním z nich je podcast Náhradka, na jehož jednom díle se podílel i Krajský úřad Jihomoravského kraje. Aktuálně je vydáno 13. dílů a věříme, že se jedná o dobrou inspiraci pro ty, kteří o náhradním rodičovství uvažují: Náhradka - podcast (nejen) o pěstounské péči (pestouni.cz)

 

Druhým projektem je nový web Budoucipestouni.cz - Uvažujete o pěstounství? Pomůžeme vám v procesu rozhodování.Web v tuto chvílí je v pilotním provozu. Již teď si zájemci  mohou nezávazně a odlehčenou formou otestovat své znalosti z oblasti péče o ohrožené děti vyplněním kvízů. Pro specifické a citlivé dotazy mohou využít e-mailovou poradnu.

 

 

Možnost chatovat s konkrétním odborníkem, který bude k dispozici v určité dny, nabízí online chatovací poradna. První poradenský den online poradny bude již příští úterý, 19. září a zájemcům se bude věnovat Mgr. Hana Regnerová, terapeutka, supervizorka, ředitelka Modré linky a adoptivní maminka dnes už skoro dospělých dětí.

 

Tyto nástroje mají za cíl podpořit budoucí pěstouny na jejich cestě, slouží jako zdroj inspirace a podnětů i pro ty, kteří již prošli schvalovacím procesem a čekají na přidělení dítěte.

 

Více informací naleznete na webové stránce https://www.pestouni.cz/